Srdce barevné z mýdlového kamene

Kód: 440016
Neohodnoceno
190 Kč
Skladem

Mýdlový kámen - tzv. mastek a srdce z něj ručně opracované, vyřezané a vymalované. Vhodné jako laskavý dárek i jako relaxační těžítko či masážní předmět -  tento minerál má mj. totiž jedinečnou vlastnost akumulovat teplo. Rozměry 5x5cm.

Ruční práce z Keni, dovozcem je litoměřická neziskovka Shine Bean o.p.s

Mastek je nejměkčí nerost, výrobky se opracovávají nožem a vodou, posléze vyhlazují a brousí pískem a brusným papírem. Ne nadarmo se mastek nazývá také „zázračný kámen“. Vzhledem k vysokému obsahu magnezitu, minerálu, který obsahuje kov, je ještě více žáruvzdorný než litina a dokáže akumulovat ještě více tepla. Drobné krystaly magnezitu se také starají o specifický lesk kamene.  Mastek nevede elektrický proud, působí antistaticky a odolává téměř všem zásadám a kyselinám. 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

ShineBean o.p.s. je česká nezisková organizace působící v oblasti mezinárodní humanitární a rozvojové spolupráce, globálního rozvojového vzdělávání a osvěty.  Projekty realizují v Keni a v Čechách.

ShineBean působí v České republice, kde se věnují převážně tématům rozvojového vzdělávání na školách a tématu globální odpovědnosti v českých městech, obcích a MAS. Od roku 2006 působí v africké Keni, kde v rámci realizace řady projektů podporují ekonomickou soběstačnost místních obyvatel a ve spolupráci s místními školami působí v oblasti vzdělávání dětí. Jejich snahou je podpora inovativních metod podnikání a zemědělství, podpora pěstování tradičních afrických plodin, podpora respektu k vlastní kultuře a potírání předsudků a stereotypů.

Více na https://shinebean.org

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: