Perinatální paliativní péče

Neohodnoceno
Značka: GRADA

Kniha je zaměřena především na psychosociální péči o rodiče, ale i na péči o umírající a zemřelé novorozence.

Dostupnost Skladem (3 ks)
Kód: 610046
329 Kč 329 Kč / 1 ks
Perinatální paliativní péče
Neohodnoceno
Značka: GRADA

Kniha je zaměřena především na psychosociální péči o rodiče, i když se samozřejmě týká i péče o umírající a zemřelé novorozence.

Právě péče o rodiče bývá pro zdravotníky v takové situaci psychicky náročnější a jsou v ní často nejistí. Autorka vychází tematicky kromě zahraničních studií také z výzkumu, který se věnoval psychosociální péči o rodiče po perinatální ztrátě v České republice.

Dotazníkovým šetřením a hloubkovými rozhovory s rodiči, kteří perinatální ztrátu prožili, získala řadu informací, které mohou sloužit jako zpětná vazba zdravotníkům a mohou tak přispět ke zkvalitnění perinatální paliativní péče. Jejich zkušenosti a výpovědi jsou pro zdravotníky velmi důležité, protože přání pacientů, jejich hodnoty a přesvědčení jsou považovány za nedílnou součást péče založené na důkazech (evidence based care). Věříme, že tato publikace bude přínosná nejen pro porodní asistentky, gynekology, neonatologické sestry a lékaře, kteří pečují o rodiče po perinatální ztrátě, ale i sociální pracovnice, psychology nebo duchovní, kteří se s těmito rodiči také ve své profesi setkávají.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Hmotnost: 0.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: